Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

Poraďte si hravo so záhradným odpadom: Pomôže vám drvič konárov

Záhradný odpad, to nie je len pokosená tráva, či opadané listy, ale aj vetvy stromov. Tie síce viete svojpomocne popíliť na menšie kusy, aby sa dali ľahšie prenášať a odpratať, ale s pomocou drviča, či štiepkovača, ich viete spracovať na malé kusy a následne použiť viacerými spôsobmi (mulčovanie, kompostovanie, prikúrenie v kachliach apod.). Z hľadiska využiteľnosti záhradného odpadu sú teda tieto stroje veľkou výhodou.

 

Záhradné vysávače a fukáre lístia

Termín záhradná technika zahŕňa viacero nástrojov s rôznou funkciou. Nielen kosačky, píly, krovinorezy, ale aj vysávače a fukáre lístia patria do tejto kategórie. Často sa používajú na upratanie lístia, ale využijete ich po celý rok aj pri iných úkonoch.

 

5 rád, ktoré vám uľahčia výber kompresoru

Kompresory, ako stroje určené na stláčanie vzduchov a pár, nachádzajú svoje uplatnenie nielen na profesionálnej úrovni, ale v obľube sú aj pri prácach okolo domu. Pokiaľ hľadáte spôsob, ako si uľahčiť napríklad nafukovanie bazéna, pneumatiky alebo čapovanie piva, riešením je práve správny výber kompresora.

Priblížime vám päť oblastí, podľa ktorých sa môžete riadiť pri výbere kompresora.

 

Motorové píly Stihl. Výkon, ktorý inšpiruje

Drevo je úžasná surovina, ktorá si vyžaduje správny prístup a spôsob narábania, aby z nej človek vedel vyrobiť užitočné a niekedy aj pekné veci. Už pri prvom kontakte a práci s drevom, akým je pílenie, je dôležité, s akým náradím pracujeme. 

Nemecká spoločnosť STIHL už 93 rokov vyvíja a vyrába kvalitné motorové píly na rôzne účely. V roku 1930 vyrobila ako prvá na svete elektrickú reťazovú pílu pre skracovacie rezy obsluhovanú len jednou osobou. 

 

Ako vybrať miešačku?

Staviate alebo rekonštruujete dom? Stavebná miešačka je v tom prípade nevyhnutnosťou. Ak nemáte možnosť si miešačku zapožičať, resp. ju plánujete využívať dlhodobejšie, oplatí sa zvážiť jej zakúpenie. V nasledujúcom článku vám prezradíme ako vybrať tú správnu.

 

Na čo si dať pozor pri kúpe elektrocentrály?

Bez elektrickej energie si v súčasnosti svoj život už nedokážeme predstaviť. Preto sa čoraz väčšej obľube tešia elektrocentrály, čiže záložné zdroje energie.

Na elektrocentrály sa môžeme spoľahnúť pri nečakanom výpadku elektriny, či na miestach, kde elektrická energia nie je zavedená - napríklad na chatách v horských a neprístupných oblastiach, na lodiach, v kempoch, vonkajších akciách a podobne.

Pri kúpe elektrocentrály sú najdôležitejšími faktormi prevádzkový výkon a regulácia napätia - rozhodujú o tom, ktoré spotrebiče sa s pomocou konkrétnej elektrocentrály dajú poháňať. Vybrať si musíte či je pre vás vhodný jednofázový alebo trojfázový generátor.

 

Mulčovacia kosačka: Efektívne riešenie pre záhradkárov

Kosačiek na trávu je na trhu nepreberné množstvo. Kto sa v nich má vyznať? My vám v nasledujúcom článku predstavíme mulčovaciu kosačku - efektívne riešenie pre všetkých záhradkárov.

 

Zvažujete kúpu benzínovej píly na drevo? Spoznajte jej výhody

Plánujete si pripraviť drevo na vykurovaciu sezónu, spíliť strom či staré konáre? Skvelým pomocníkom vám bude benzínová píla na drevo.

 

Elektrická vs. benzínová kosačka. Aké sú výhody a nevýhody?

Obe slúžia na to isté, pritom každá je v niečom iná - elektrická vs. benzínová kosačka. Častou dilemou ľudí pred kúpou kosačky je práve výber medzi týmito dvoma typmi. Keďže ide o kúpu nielen na jednu sezónu, skutočne sa treba poriadne zamyslieť. A nekupovať mačku vo vreci. Chcete totiž spoľahlivého pomocníka, ktorý vám prácu v záhrade uľahčí a aj niečo vydrží. Ponúkame vám základný prehľad výhod a nevýhod elektrickej a benzínovej kosačky.

 

Uľahčite si prácu s krovinorezom: Pomôžu popruhy aj kotúč

Poznáte to. Dnešná doba je plná rôznych možností, no tiež aj pracovných príležitostí a povinností. Preto je tak hektická. Človek niekedy nevie čo skôr. Práca v záhradke patrí k obľúbeným aktivitám, no úprimne, nie vždy je tomu tak. Úprava záhrady niekedy skutočne nepočká, no vy by ste práve vtedy radšej ležali na gauči či trávili príjemné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

 

Štiepačky na drevo. Ušetríte čas aj peniaze!

Vykurovanie drevom bolo v minulosti bežnou záležitosťou. Moderná doba však priniesla aj iné spôsoby vykurovania. No drevo ako palivo na zabezpečenie tepla domova sa opäť dostáva do popredia. Veľmi dobre viete, koľko času a námahy je potrebné na narúbanie dreva, ktoré spálite za jednu vykurovaciu sezónu. Už sa viac nemusíte potiť so sekerou v ruke. Siahnite po štiepačke na drevo - ušetríte nielen námahu, čas, ale aj peniaze

 

Výhody robotickej kosačky. Oceníte ju aj vo svojej záhrade

Predstava toho, že vám nejaký robot bez vašej asistencie pokosí záhradu je nádherná. Žijeme však v reálnom svete, kde všetko má svoje plusy aj mínusy. Rovnako je to i s robotickými kosačkami. V tomto článku sa pozrieme na nesporné výhody aj nevýhody robotických kosačiek a posúdime, či ide o zbytočne vyhodené peniaze alebo o nevyhnutnosť každého správneho záhradkára.

 

Ako vybrať záhradný traktor

Skôr ako sa vrhnete do kúpy záhradného traktora, spoznajte podrobnosti ohľadom toho, ktorý typ traktora bude najlepšie vyhovovať vašim individuálnym potrebám či jednotlivé časti záhradného traktora, hnacieho ústrojenstva, životnosti a podobne.

 

Nezvratným faktom je, že domáce záhradníctvo je čoraz populárnejšie. Preto každým rokom pribúdajú nielen vášniví záhradkári, ale ako huby po daždi pribúdajú aj špecializované obchody so zameraním na predaj produktov na trávniky a záhradu.

 

Vybavenie do dielne, alebo čo nesmie chýbať

Páni veľmi radi trávia voľný čas vo svojich dielňach, resp. miestnostiach v ktorých sa venujú svojim “kutilským” činnostiam. Preto je na mieste otázka, čo by v správnej dielni určite nemalo chýbať?

 

Všestrannosť a celoročná využiteľnosť záhradného traktora

Máte veľký pozemok a unavuje vás niekoľkohodinové úmorné kosenie s tradičnou záhradnou kosačkou? Zadovážte si kvalitný záhradný traktor. Nielenže vám ušetrí množstvo času a energie, ale navyše váš trávnik bude upravený lepšie ako bežnou kosačkou a okrem toho si užijete pôžitok z jazdy.

 

Séria akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex

Univerzálnosť. Efektívnosť. Výkonnosť. Tri pojmy, ktoré dokonale charakterizujú sériu akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex. Stačí jeden akumulátor, ktorý využijete na všetko od kosačiek, vyžínačov, fukárov až po píly. Je to tak jednoduché. S plne nabitým akumulátorom sa dá podľa konkrétneho druhu zariadenia pracovať až 120 minút. Séria akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex ponúka okrem kosačiek aj snehovú frézu, vertikutátor, reťazovú pílu, plotostrih, vyžínač či fukár.

 

Ako vybrať záhradnú kosačku?

Záhradná kosačka a jej správny výber? V prvom rade si treba uvedomiť, že plánujete kúpu na niekoľko sezón a preto treba veľmi dôkladne zvážiť základné veci. Začnúc tým, koľko peňazí vám nová záhradná kosačka môže “zhltnúť”, končiac tým akú veľkú plochu budete kosiť. Či v neposlednom rade koľko času budete venovať koseniu. 

Poznáme niekoľko typov záhradných kosačiek - elektrické, benzínové či čoraz populárnejšie robotické. Základným parametrom pri výbere kosačiek je šírka záberu. To znamená, aký široký pás jedným ťahom pokosíte. De facto sa to premietne aj do celkového času stráveného pri údržbe trávnika. Záhradná kosačka, ktorá má širší záber, má zvyčajne aj silnejší motor a väčší zberný kôš na posekanú trávu. Ušetríte tak nielen čas, ale aj energiu.
 

 

Pripravte si záhradu na jar

Pani Zima pomaly začne baliť svoju snežnú perinu a treskúce mrazy rozoženú prvé jarné slnečné lúče. Pre záhradkárov to znamená jediné - začína sa príprava na jar. V strehu treba byť už vo februári či marci. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia