Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
ESHOP FUNGUJE BEZ OBMEDZENÍ

Pre viac informácii ohľadne fungovania obchodu počas momentálnej situácie kliknite sem

 
 

V predchádzajúcom článku sme vám predstavili kultivátory, ako multifunkčné stroje, ktoré za vás urobia fyzicky náročnú prácu spojenú so starostlivosťou o pôdu. Predstavili sme dva rôzne typy, v závislosti od napájania: elektrické a benzínové. V nasledujúcom texte sa zameriame na rozdiely medzi nimi a poukážeme na výhody a nevýhody, ktoré ich charakterizujú.

 

Cestovanie a rôzne aktivity pod holým nebom niekedy vyžadujú prísun elektrickej energie, ktorá však na danom mieste nie je dostupná. Na tieto účely slúži generátor a elektrocentrály. Sú tiež náhradným riešením v rôznych prevádzkach pre prípad neočakávaného výpadku elektrickej energie, ktorý by spôsobil veľké škody na majetku a dokonca viedol k strate životov (továrne, nemocnice…) 

 

Jar s množstvom slnečných lúčov so sebou prináša aj možnosť opäť sa pustiť do práce na svojej záhradke. Po zime a niekoľkých mesiacoch pokoja treba pôdu pripraviť a “oživiť,” aby bola schopná vydávať krásnu úrodu. Je to však fyzicky náročná práca a ak uvažujete o tom, ako si pri fáze rytia pomôcť nejakým šikovným strojom, narazili ste na správny článok :-). Predstavíme vám riešenie - kultivátor, tiež známy pod názvom rotavátor.

 

Nemecký dizajn a rakúska výroba, to sú produkty záhradnej techniky od spoločnosti AL-KO, ktoré sú známe svojou kvalitou, pohodlím a spoľahlivosťou. Predstavíme vám záhradné traktory AL-KO, radu Solo by AL-KO, ktorá je vyššou a teda výkonnejšou radou traktorov daného výrobcu. Dá sa povedať, že ide o kráľovskú triedu s mnohými prvkami, bezpečnosťou a pohodlím.

 

Záhradná technika si vo väčšine prípadov počas zimných mesiacov odpočinie, podobne ako príroda. Ak však chceme prístroje znovu dobre uviesť do chodu na jar, vyžaduje si to správnu starostlivosť na konci sezóny a pred jej spustením.

 

Máte väčší pozemok a potrebujete viacero prístrojov záhradnej techniky? Rozmýšľate nad tým, ako to zefektívniť? Ideálnym riešením pre vás môže byť malotraktor. V nasledujúcom článku vám predstavíme vlastnosti výrobku AGZAT.

 

Možno patríte medzi dokonalých plánovačov alebo práve naopak, k tým, čo všetko robia na poslednú chvíľu. Možno sa však pohybujete niekde medzi týmito dvoma kategóriami. Tak, či onak, chceme vás motivovať k tomu, aby ste už teraz  - v zime, začali myslieť na svoju záhradu a pripravili sa na ňu tak, aby vás ani náhle oteplenie neprekvapilo. Krokov, ako sa správne pripraviť na novú sezónu je viacero. V tomto článku sa zameriame na kúpu správneho modelu kosačky, ktorý zodpovedá potrebám vami kosenej plochy.

 

Nie je píla ako píla. Hoci by sa mohlo zdať, že píla je jednoducho “píla, ako každá iná,” nie je tomu tak. Áno, je to síce nástroj na pílenie napríklad dreva, plastu, či kovu, existuje však viacero typov píl, podľa toho, aký materiál chcete píliť a akým spôsobom.

Laici zrejme najviac poznajú reťazové píly, prípadne ručné pílky, avšak okrem nej existuje ešte mnoho ďalších, ako je napríklad stolová píla, okružná píla, reťazová, chvostová, či pokosová.

 

Správna starostlivosť o trávnik na jeseň je veľmi dôležitá, umožňuje trávniku pripraviť sa na zimné obdobie. Na tento účel potrebujeme urobiť niekoľko úkonov, ktoré sa robia aj v jarnom období. Ide o vertikutáciu - prerezanie trávnika, jeho prevzdušnenie, hnojenie, prípadne aj vápnenie.

 

Akumulátorový program STIHL ponúka profesionálom, ako aj hobby záhradkárom používať viacero záhradných prístrojov, ktoré sú napájané na rovnaký model akumulátora.

 

Záhradný odpad, to nie je len pokosená tráva, či opadané listy, ale aj vetvy stromov. Tie síce viete svojpomocne popíliť na menšie kusy, aby sa dali ľahšie prenášať a odpratať, ale s pomocou drviča, či štiepkovača, ich viete spracovať na malé kusy a následne použiť viacerými spôsobmi (mulčovanie, kompostovanie, prikúrenie v kachliach apod.). Z hľadiska využiteľnosti záhradného odpadu sú teda tieto stroje veľkou výhodou.

 

Termín záhradná technika zahŕňa viacero nástrojov s rôznou funkciou. Nielen kosačky, píly, krovinorezy, ale aj vysávače a fukáre lístia patria do tejto kategórie. Často sa používajú na upratanie lístia, ale využijete ich po celý rok aj pri iných úkonoch.

 

Kompresory, ako stroje určené na stláčanie vzduchov a pár, nachádzajú svoje uplatnenie nielen na profesionálnej úrovni, ale v obľube sú aj pri prácach okolo domu. Pokiaľ hľadáte spôsob, ako si uľahčiť napríklad nafukovanie bazéna, pneumatiky alebo čapovanie piva, riešením je práve správny výber kompresora.

Priblížime vám päť oblastí, podľa ktorých sa môžete riadiť pri výbere kompresora.

 

Drevo je úžasná surovina, ktorá si vyžaduje správny prístup a spôsob narábania, aby z nej človek vedel vyrobiť užitočné a niekedy aj pekné veci. Už pri prvom kontakte a práci s drevom, akým je pílenie, je dôležité, s akým náradím pracujeme. 

Nemecká spoločnosť STIHL už 93 rokov vyvíja a vyrába kvalitné motorové píly na rôzne účely. V roku 1930 vyrobila ako prvá na svete elektrickú reťazovú pílu pre skracovacie rezy obsluhovanú len jednou osobou. 

 

Staviate alebo rekonštruujete dom? Stavebná miešačka je v tom prípade nevyhnutnosťou. Ak nemáte možnosť si miešačku zapožičať, resp. ju plánujete využívať dlhodobejšie, oplatí sa zvážiť jej zakúpenie. V nasledujúcom článku vám prezradíme ako vybrať tú správnu.

 

Bez elektrickej energie si v súčasnosti svoj život už nedokážeme predstaviť. Preto sa čoraz väčšej obľube tešia elektrocentrály, čiže záložné zdroje energie.

Na elektrocentrály sa môžeme spoľahnúť pri nečakanom výpadku elektriny, či na miestach, kde elektrická energia nie je zavedená - napríklad na chatách v horských a neprístupných oblastiach, na lodiach, v kempoch, vonkajších akciách a podobne.

Pri kúpe elektrocentrály sú najdôležitejšími faktormi prevádzkový výkon a regulácia napätia - rozhodujú o tom, ktoré spotrebiče sa s pomocou konkrétnej elektrocentrály dajú poháňať. Vybrať si musíte či je pre vás vhodný jednofázový alebo trojfázový generátor.

 

Kosačiek na trávu je na trhu nepreberné množstvo. Kto sa v nich má vyznať? My vám v nasledujúcom článku predstavíme mulčovaciu kosačku - efektívne riešenie pre všetkých záhradkárov.

 

Plánujete si pripraviť drevo na vykurovaciu sezónu, spíliť strom či staré konáre? Skvelým pomocníkom vám bude benzínová píla na drevo.

 

Obe slúžia na to isté, pritom každá je v niečom iná - elektrická vs. benzínová kosačka. Častou dilemou ľudí pred kúpou kosačky je práve výber medzi týmito dvoma typmi. Keďže ide o kúpu nielen na jednu sezónu, skutočne sa treba poriadne zamyslieť. A nekupovať mačku vo vreci. Chcete totiž spoľahlivého pomocníka, ktorý vám prácu v záhrade uľahčí a aj niečo vydrží. Ponúkame vám základný prehľad výhod a nevýhod elektrickej a benzínovej kosačky.

 

Poznáte to. Dnešná doba je plná rôznych možností, no tiež aj pracovných príležitostí a povinností. Preto je tak hektická. Človek niekedy nevie čo skôr. Práca v záhradke patrí k obľúbeným aktivitám, no úprimne, nie vždy je tomu tak. Úprava záhrady niekedy skutočne nepočká, no vy by ste práve vtedy radšej ležali na gauči či trávili príjemné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

 

Vykurovanie drevom bolo v minulosti bežnou záležitosťou. Moderná doba však priniesla aj iné spôsoby vykurovania. No drevo ako palivo na zabezpečenie tepla domova sa opäť dostáva do popredia. Veľmi dobre viete, koľko času a námahy je potrebné na narúbanie dreva, ktoré spálite za jednu vykurovaciu sezónu. Už sa viac nemusíte potiť so sekerou v ruke. Siahnite po štiepačke na drevo - ušetríte nielen námahu, čas, ale aj peniaze

 

Predstava toho, že vám nejaký robot bez vašej asistencie pokosí záhradu je nádherná. Žijeme však v reálnom svete, kde všetko má svoje plusy aj mínusy. Rovnako je to i s robotickými kosačkami. V tomto článku sa pozrieme na nesporné výhody aj nevýhody robotických kosačiek a posúdime, či ide o zbytočne vyhodené peniaze alebo o nevyhnutnosť každého správneho záhradkára.

 

Skôr ako sa vrhnete do kúpy záhradného traktora, spoznajte podrobnosti ohľadom toho, ktorý typ traktora bude najlepšie vyhovovať vašim individuálnym potrebám či jednotlivé časti záhradného traktora, hnacieho ústrojenstva, životnosti a podobne.

 

Nezvratným faktom je, že domáce záhradníctvo je čoraz populárnejšie. Preto každým rokom pribúdajú nielen vášniví záhradkári, ale ako huby po daždi pribúdajú aj špecializované obchody so zameraním na predaj produktov na trávniky a záhradu.

 

Páni veľmi radi trávia voľný čas vo svojich dielňach, resp. miestnostiach v ktorých sa venujú svojim “kutilským” činnostiam. Preto je na mieste otázka, čo by v správnej dielni určite nemalo chýbať?

 

Máte veľký pozemok a unavuje vás niekoľkohodinové úmorné kosenie s tradičnou záhradnou kosačkou? Zadovážte si kvalitný záhradný traktor. Nielenže vám ušetrí množstvo času a energie, ale navyše váš trávnik bude upravený lepšie ako bežnou kosačkou a okrem toho si užijete pôžitok z jazdy.

 

Univerzálnosť. Efektívnosť. Výkonnosť. Tri pojmy, ktoré dokonale charakterizujú sériu akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex. Stačí jeden akumulátor, ktorý využijete na všetko od kosačiek, vyžínačov, fukárov až po píly. Je to tak jednoduché. S plne nabitým akumulátorom sa dá podľa konkrétneho druhu zariadenia pracovať až 120 minút. Séria akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex ponúka okrem kosačiek aj snehovú frézu, vertikutátor, reťazovú pílu, plotostrih, vyžínač či fukár.

 

Záhradná kosačka a jej správny výber? V prvom rade si treba uvedomiť, že plánujete kúpu na niekoľko sezón a preto treba veľmi dôkladne zvážiť základné veci. Začnúc tým, koľko peňazí vám nová záhradná kosačka môže “zhltnúť”, končiac tým akú veľkú plochu budete kosiť. Či v neposlednom rade koľko času budete venovať koseniu. 

Poznáme niekoľko typov záhradných kosačiek - elektrické, benzínové či čoraz populárnejšie robotické. Základným parametrom pri výbere kosačiek je šírka záberu. To znamená, aký široký pás jedným ťahom pokosíte. De facto sa to premietne aj do celkového času stráveného pri údržbe trávnika. Záhradná kosačka, ktorá má širší záber, má zvyčajne aj silnejší motor a väčší zberný kôš na posekanú trávu. Ušetríte tak nielen čas, ale aj energiu.
 

 
Pani Zima pomaly začne baliť svoju snežnú perinu a treskúce mrazy rozoženú prvé jarné slnečné lúče. Pre záhradkárov to znamená jediné - začína sa príprava na jar. V strehu treba byť už vo februári či marci. 
 
 
 

Tovar je pred odoslaním starostlivo kontrolovaný.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia