Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
 
 

Séria akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex

Univerzálnosť. Efektívnosť. Výkonnosť. Tri pojmy, ktoré dokonale charakterizujú sériu akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex. Stačí jeden akumulátor, ktorý využijete na všetko od kosačiek, vyžínačov, fukárov až po píly. Je to tak jednoduché. S plne nabitým akumulátorom sa dá podľa konkrétneho druhu zariadenia pracovať až 120 minút. Séria akumulátorových strojov AL-KO EnergyFlex ponúka okrem kosačiek aj snehovú frézu, vertikutátor, reťazovú pílu, plotostrih, vyžínač či fukár.

 

Ako vybrať záhradnú kosačku?

Záhradná kosačka a jej správny výber? V prvom rade si treba uvedomiť, že plánujete kúpu na niekoľko sezón a preto treba veľmi dôkladne zvážiť základné veci. Začnúc tým, koľko peňazí vám nová záhradná kosačka môže “zhltnúť”, končiac tým akú veľkú plochu budete kosiť. Či v neposlednom rade koľko času budete venovať koseniu. 

Poznáme niekoľko typov záhradných kosačiek - elektrické, benzínové či čoraz populárnejšie robotické. Základným parametrom pri výbere kosačiek je šírka záberu. To znamená, aký široký pás jedným ťahom pokosíte. De facto sa to premietne aj do celkového času stráveného pri údržbe trávnika. Záhradná kosačka, ktorá má širší záber, má zvyčajne aj silnejší motor a väčší zberný kôš na posekanú trávu. Ušetríte tak nielen čas, ale aj energiu.
 

 

Pripravte si záhradu na jar

Pani Zima pomaly začne baliť svoju snežnú perinu a treskúce mrazy rozoženú prvé jarné slnečné lúče. Pre záhradkárov to znamená jediné - začína sa príprava na jar. V strehu treba byť už vo februári či marci. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia